Avatar

Návštevnosť web stránky

15 septembra 2016
No Comments
8 843 Views

Návštevnosť na vlastnej web stránke

 Google Analytics

Google Analytics je jeden z najspoľahlivejších nástrojov pre zhromažďovanie rôznych údajov. Nie vždy však ide o absolútne čísla. Či už nesprávnym nastavením alebo na základe iných okolností môžu byť údaje skreslené. Osobne si však myslím, že momentálne nie je lepší nástroj.

Google Analytics

 Top list

Toplist je stručný v informáciach ak ide o návštevnosť web stránky oproti Google analytics. Jeho prednosť však spočíva v tom, že je možné zobraziť údaje o návštevnosti verejne , čo môže mať svoj prínos.

Top List

 Poskytovateľ hostingových služieb

Niektorí poskytovatelia hostingových služieb majú svoje nástroje, ktoré zobrazujú návštevnosť web stránky.

 Cms

Napríklad cms joomla môže mať modul, ktorý zobrazuje návštevnosť aj množstvo užívateľov, ktorí sú práve online.

 Quantcast a ďalšie

Ak pôjdem za hranice Sr, je veľa nástrojov ktoré dokážu zbierať rôzne údaje, či zaznamenávať pohyb užívateľa na web stránke. Napr. Quatcast , piwik,…

Návštevnosť na inej web stránke

 Alexa

Jeden z ukazovateľov návštevnosti je Alexa rank. Na Slovensku bohužiaľ nie je veľmi spoľahlivý. Alexa zobrazuje číslo / údaj o popularite web stránky na internete. Aby sa meranie zaznamenalo presnejšie,  je potrebné vložiť alexa kód na web stránku.

Najpopulárnejšie web stránky na internete podľa Alexa com

 Web stránka  Global rank 
 Google com  1
 Facebook com  2
 Youtube com  3
 Yahoo com  4
 Baidu com  5
 Amazon com  6
 Wikipedia org  7
 Taobao com  8
 Twitter com  9
 Qq com 10

Najpoulárnejšie stránky na Slovensku

Web stránka Global rank Slovakia rank
 google sk  512  1
 facebook com  2  2
 google com  1  3
 youtube com  3  4
 azet sk  1 593  5
 sme sk  2 577  6
 cas sk  3 085  7
 topky sk  3 074  8
 zoznam sk  2 863  9
 bazos sk  3 231  10

Alexa rank je poradovým číslom popularity web stránky na internete. Aby sa zobrazil údaj alexa ranku je nutné aby web stránka dosiahla návštevnosť nad 100 000. Na stránke alexa je tiež možné si pozrieť web stránky aj podľa kategórií.

 Mustat

Mustat sa opiera o údaje z Alexa rank. Okrem odhadu návštevnosti, zobrazuje aj ďaľšie informácie o web stránke ako je napr. desription, trafic, stav seo…

Mustat

 AIMonitor

Ak ide o návšetnosť web stránok na slovensku pekný prehľad poskytne aj AImonitor, kde sa nachádzajú naše najsilnejšie web stránky.

→ AIMonior

 Heureka, Najnákup, číslo objednávky…

u eshopu je možné odhadnúť počet objednávok podľa počtu recenzií v porovnávači cien, alebo tiež niektoré stránky používajú číslovanie objednávky od čísla 1. Vytvorením objednávky v rozmedzí dvoch dátumov je možné odhadnúť počet objednávok za nejaké obdobie.

 Kvalita optimalizácie web stránky

Ak nie je možné zistiť alexa rank, a nie je to eshop, je možný teoretický odhad na základe optimalizácie web stránky. Na základe údajov o kľúčových slovách na ktoré je optimalizovaná je možné odhadnúť jej návštevnosť.

 Page Rank

Page rank je v zásade vyjadrením počtu odkazov vedúcich na príslušnú web stránku. Nie je to ale jediná metrika pre celkové vyhodnotenie page rank.

page rank

V zásade ale platí, že ide iba o odhad návštevnosti. Ak nie je možný prístup do stránky, či k sledovacím nástrojom sú to iba orientačné údaje.No Comments


Leave a Comment